Kurzy

Rádi k nám zveme jezdecké osobnosti, od kterých se můžeme dozvědět cenné informace a rady a posouvat se tak v umění jezdectví dál a dál. Budeme rádi, když se k nám přidáte. Na jezdectví je krásné, že nemá konec. Každý, bez ohledu na svou úroveň, má před sebou cestu, na které se může dále vzdělávat a zlepšovat.

Na všechny kurzy se lze přihlásit google formulářem, odkaz najdete u každého kurzu zvlášť. Po úspěšném přihlášení Vám cca do 10 dnů dojde potvrzovací email a také email s pokynem k platbě. Přihlášeni jste až po zaplacení. Děkujeme za pochopení.

Jakékoli dotazy posílejte na e-mail jsalterego@email.cz


8. 10. 2022 - Společný trénink s Václavem Bořánkem

Tento kurz by měl být běžným tréninkovým dnem. Ideální stav: přijíždí poučení jezdci s rozjetým vlastním tréninkem. Téma není přesně dáno. S každým koněm i s každým jezdcem by se mělo pracovat na úrovni, na které se právě nachází. Je jedno, zda se jedná o práci ze země, či jezdecká cvičení. Nejhorší možný scénář: nepoučený jezdec, přijíždějící poprvé na kurz s otázkou: Co budeme dělat? Jezdit se bude ve dvojicích, tedy v jedné tréninkové hodině budou 2 koně a jejich jezdci. Každá dvojice pak půjde jednou dopoledne a jednou odpoledne. Každého účastníka s koněm tak čekají 2 hodiny za den. Kurz bude od 10:00 celý na jízdárně či v hale. Konec semináře je plánován okolo 17h. Oběd si může donést každý svůj, nebo společně objednáme pizzu. Kapacita semináře je 15 diváků a 6 koní s jejich lidmi.

Ceny semináře:
2000 Kč za účastníka s koněm
1500 Kč za účastníka s koněm ustájeným u nás
600 Kč za diváka

On-line přihláška zde

22. a 23. 10. 2022 - Společně uvolněně s Petrou Beránkovou a Luckou Mikšíkovou

Kurz pro všechny, kdo se chtějí zamýšlet nad vztahem se svým koněm, najít společnou řeč - pro kterou je právě uvolnění nejdůležitější téma. Uvolnění jak psychické, tak následně fyzické, jak koně, tak naše. Kurz bude zaměřený na práci s koněm s Petrou Beránkovou: Představte si, že váš kůň může být klidný, soustředěný, uvolněný a spolupracující v každém prostředí. Že vy se s ním můžete cítit dobře a bezpečně kdekoliv a kdykoliv a stejně tak on s vámi. Vede k tomu nelehká cesta, ale vážně to stojí za to. Pokud vás tyto věty oslovují, možná je kurz pravě pro vás. Nedílnou součástí ježdění, ať se věnujeme jakékoliv disciplíně, nebo jen jezdíme po lese, je jezdecký sed. Budeme se bavit s Luckou Mikšíkovou-instruktorkou Centered Riding o tom, jak jezdit uvolnění a v rovnováze, a jak nejlépe sdělit koni, co po něm chceme, skrze náš sed - zkrátka jak jezdit sedem. Běžně pracujeme na tom, aby náš kůň byl v co nejlepší rovnováze, byl ohebný, prostupný, ale často zapomínáme na to, že mnoho chyb pochází z nás na jejich hřbetě a všechny naše křivosti a problémy na koně přenášíme. Teorie bude probíhat v zázemí klubovny. Malé občerstvení, káva, čaj v ceně, oběd si zajistí každý sám, nebo společně objednáme pizzu. Jezdecké ukázky a tréninky dle počasí - hala/venkovní jízdárna. Kapacita semináře je 15 diváků a 8 koní s jejich lidmi.

Ceny semináře:
3000 Kč za účastníka s koněm za oba dny
800 Kč za diváka za oba dny

On-line přihláška zde